Tuesday 22nd June 2021

جزیره کیش عضو شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور شد

به گزارش اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش، به همت بانوان هنرمند در زمینه ى صنایع دستى و حمایت اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش، جزیره کیش عضو شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور شد.

با عضویت جزیره کیش به این شبکه، هم اینک این جزیره از استان هرمزگان به همراه شهرهایی از استان‌های یزد، کرمان، سمنان، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، گلستان و همدان در گروه صنایع دستی این شبکه کشوری قرار گرفته‌اند.

شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آنها است.

معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان، این شهرها را در ۹ گروه شامل موسیقی، ادبیات، سینما، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، صنایع دستی، مد و لباس، چاپ و بسته‌بندی و رسانه و مطبوعات دسته‌بندی کرده است.

نمایشگاه دائمی صنایع دستی بانوان کیش با عنوان “مهنورا” که در اسفند سال گذشته با حضور تعداد قابل توجهی از زنان هنرمند در زمینه ی هنرهای دستی افتتاح گردید؛ یکی از طرح‌های موفق اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش برای ایجاد زمینه و بستر مناسب جهت توانمند سازی زنان و احیاء صنایع فرهنگی به ویژه صنایع دستی خاص کشور در جزیره کیش، تقویت بازار فروش صنایع دستی زنان منطقه و ایجاد اشتغال می باشد.

بانوان هنرمند کیش در ۳۶ رشته مختلف چون حصیربافی، محصولات تزئینی کار با رزین، جواهر دوزی، محصولات چرمی، فیروزه کوبی، نقاشی روی شیشه و عروسک‌بافی و … فعالیت می کنند و محصولات خود را در این مرکز برای فروش عرضه می نمایند.

بخشى از این محصولات در مراکز کارآفرینی و توانمند سازی زنان تولید و در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

نقشه آدرس پستی

اطلاعات تماس با ما

آدرس١: تهران، خيابان قائم مقام فراهانى، خيابان فجر، نبش كوچه كيهان، ساختمان فجر
تلفن: ٨٨٣١٨٦٥٨-٠٢١
دورنگار: ٨٨٣١٨٦٥٢-٠٢١
كدپستى: ١٥٨٩٧٤٣١١١

آدرس ٢:
تهران، جنب تالار وحدت، معاونت هنرى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى، طبقه دوم
تلفن: ٦٦٧٠٥١٠١-٠٢١ داخلى ٤١٨

كليه حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی متعلق به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران می باشد(طراحی و اجرا:09125010846)

Template Design:Dima Group