Tuesday 22nd June 2021

مهلت ارسال آثار و مستندات شهرهای متقاضی شرکت در طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر تا ۵ دی‌ماه ۱۳۹۸ تمدید شد

ابراهیم حیدری مدیرکل دفتر مطالعات برنامه‌ریزی فرنگی و دبیر شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با اعلام این خبر گفت: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی خلاقیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌هاست. این طرح با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشارکت و همکاری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور و سازمان یونسکو و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور اجرا می‌شود و بنا دارد در ده حوزه موضوعی شهرهای خلاق را پس از داوری برنامه‌های آن‌ها مشخص کند و شبکه شهرهای خلاق را تشکیل دهد . حوزه موضوعی فعالیت‌ها به این شرح است؛ هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، موسیقی، مد و لباس، هنرهای صنایع و سنتی، ادبیات، رسانه و مطبوعات، بازی‌های رایانه‌ای، سینما، چاپ و بسته‌بندی. هر شهر می‌تواند ذیل این ده حوزه موضوعی، شاخه‌هایی را تعریف کرده و ظرفیت‌ها و برنامه‌های خود را برای توسعه آن ارائه کند. دبیرخانه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر همه مدیران فرهنگی شهرها و عموم هنرمندان در سراسر ایران را به همکاری و همفکری دعوت کرده است و گرد هم‌آیی بزرگ این مجموعه برای نیمه اول  اسفندماه برنامه‌ریزی شده است.

ایشان در ادامه افزودند: این طرح در مرحله اول اعلام فراخوان ٣٧٠شهر از ٣١ استان در این رویداد مشارکت داشتند و آمادگی خود را در حداکثر در سه رشته موضوعی اعلام کردند. از جمله اهداف این طرح می‌توان به این موارد اشاره کرد؛ کمک به برنامه‌ریزی برای توسعه پایدار، مشارکتی و مبتنی بر رویکرد آمایشی در شهرها و مناطق فرهنگی ایران کشف، جذب و پرورش فعالیت‌ها و حمایت از پیشنهادهای نو، خلاقانه، اثربخش و پایدار بومی، ساماندهی و بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در سطح محلی و بومی مبتنی بر فرهنگ ایرانی ـ اسلامی ، تمرکززدایی در امور فرهنگی و هنری و تقویت ظرفیت‌های مردمی در فرهنگ، تبادل تجربه‌ها و دانش بومی در میان شهرهای مختلف ایران، توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و کمک به بهبود کسب‌ و کارهای فرهنگی هنری و صنایع خلاق و در مجموع تکیه‌بر اقتصاد درون‌زا است.

شهرهای متقاضی شرکت در این طرح می‌توانند طرح‌های خود را حداکثر تا تاریخ پنجشنبه ۵ دی‌ماه ۱۳۹۸ از طریق پست به آدرس: تهران خیابان قائم‌مقام فراهانی، خیابان فجر نبش کیهان، طبقه پنجم دبیرخانه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ارسال کنند.

کد پستی: ۱۵۸۹۷۴۳۱۱۱

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۳۴۲۹۸۰-۸۸۳۴۲۹۷۹

نقشه آدرس پستی

اطلاعات تماس با ما

آدرس١: تهران، خيابان قائم مقام فراهانى، خيابان فجر، نبش كوچه كيهان، ساختمان فجر
تلفن: ٨٨٣١٨٦٥٨-٠٢١
دورنگار: ٨٨٣١٨٦٥٢-٠٢١
كدپستى: ١٥٨٩٧٤٣١١١

آدرس ٢:
تهران، جنب تالار وحدت، معاونت هنرى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى، طبقه دوم
تلفن: ٦٦٧٠٥١٠١-٠٢١ داخلى ٤١٨

كليه حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی متعلق به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران می باشد(طراحی و اجرا:09125010846)

Template Design:Dima Group