Tuesday 20th October 2020

کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در سنندج برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر زیر نظر دو نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه های کشور و با شرکت ۵۰ نفر از علاقه مندان و مدیران مسئول موسسات فرهنکی و هنری استان در سنندج برگزار شد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این کارگاه آموزشی عنوان کرد: پروسه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر از یک سال گذشته از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور هنری، دفتر مطالعات کتاب و کتابخوانی در دستور کار قرار گرفته است.

سامان احمدی با بیان اینکه این کارگاه های آموزشی زیر نظر جمعی از اعضای هیات علمی سراسر کشور برگزار می شود، افزود: در همین راستا شهرداران، اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهرهای کشور، مسئولان سمن ها فرهنگی وو هنری و روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف جاری شدن شهرهای خلاق فرهنگ و هنر وارد کار شدند.

وی به ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی اشاره و عنوان کرد: به موازات ویژگی شهر خلاق موسیقی برای سنندج، عنوان شهر ادبیات و سینما نیز برای سنندج پیش بینی شده است.

احمدی، همچنین گفت: به دنبال ثبت جهانی شهرستان مریوان به عنوان پایتخت تئاتر خیابانی کشور و شهر هورامان سروآباد در زمره شهرهای خلاق فرهنگ و هنر هستیم و این مهم در دست اقدام است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه مبانی اجرای شبکه ملی فرهنگ و هنر از چهار ماه گذشته در سراسر کشور آغاز شده است، افزود: بر همین اساس امروز کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر زیر نظر بهروز رسولی و دکتر کاوه فرهادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه های کشور آغاز شد.

وی با بیان اینکه این کارگاه آموزشی به صورت عملی و تئوری صبح و عصر امروز در حال برگزاری است، اضافه کرد: هدف از اجرای شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کمک به برنامه‌ریزی برای توسعه پایدار، مشارکتی و مبتنی بر رویکرد آمایشی در شهرها و مناطق فرهنگی ایران است.

احمدی، اهداف طرح، مزایای عضویت در شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، برنامه ریزی مشارکتی، مفهوم، مزایا، دشواری ها، گروه های مشارکت کننده در برنامه ریزی مشارکتی و مراحل حل مسئله یا تدوین برنامه مشارکتی را از جمله سرفصل های آموزشی این کارگاه برشمرد.

وی خاطر نشان کرد: کشف، جذب و پرورش فعالیت‌ها و حمایت از پیشنهادهای نو، خلاقانه، اثربخش و پایدار بومی، ساماندهی و بهره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در سطح محلی و بومی مبتنی بر فرهنگ ایرانی ـ اسلامی ، تمرکززدایی در امور فرهنگی و هنری و تقویت ظرفیت‌های مردمی در فرهنگ، تبادل تجربه‌ها و دانش بومی در میان شهرهای مختلف ایران، توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر و کمک به بهبود کسب‌ و کارهای فرهنگی هنری و صنایع خلاق و در مجموع تکیه براقتصاد درون زا از جمله اهداف طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر است.

نقشه آدرس پستی

اطلاعات تماس با ما

آدرس١: تهران، خيابان قائم مقام فراهانى، خيابان فجر، نبش كوچه كيهان، ساختمان فجر
تلفن: ٨٨٣١٨٦٥٨-٠٢١
دورنگار: ٨٨٣١٨٦٥٢-٠٢١
كدپستى: ١٥٨٩٧٤٣١١١

آدرس ٢:
تهران، جنب تالار وحدت، معاونت هنرى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى، طبقه دوم
تلفن: ٦٦٧٠٥١٠١-٠٢١ داخلى ٤١٨

كليه حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی متعلق به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران می باشد(طراحی و اجرا:09125010846)

Template Design:Dima Group