Tuesday 20th October 2020

کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در گیلان برگزار شد

فیروز فاضلی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در گیلان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با نگاه آینده‌ محور و آمایشی برای توسعه عدالت فرهنگی و ترویج فرهنگ و هنر ایرانی ـ اسلامی اجرا می شود.
وی اظهار داشت : در شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر باید از تمام ظرفیت های اقتصادی و صنعتی ‌نهادهای عمومی استفاده شود تا با اتکا بر توانمندی های محلی و بومی، برنامه شبکه شهرهای خلاق هر شهر برنامه ریزی شود و پس از جمع آوری اطلاعات پرونده شهرهای مختلف به دبیرخانه مرکزی تهران ارسال و شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در بخشهای مختلف انتخاب شوند.
وی ادامه داد : تقویت و کاربردی‌سازی زیرساخت‌های فرهنگی و هنری موجود،حمایت از طرح‌های خلاقانه برآمده در بسترهای محلی و بومی از دیگر مواردی است که در این طرح به آن پرداخته می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود : این اداره‌کل بر اساس موضوع یادشده مردادماه امسال فراخوانی به اداره های ۱۶گانه شهرستانی ارسال کرد و بر اساس این فراخوان آنها باید ظرفیت‌های خود را در حوزه فرهنگ و هنر در رشته‌های هنرهای تجسمی، هنرهای سنتی و صنایع دستی، سینما، هنرهای نمایشی، ادبیات، چاپ و بسته‌بندی، موسیقی، رسانه و مطبوعات، مد و لباس و بازی‌های رایانه‌ای شناسایی و در قالب فرم هایی به وزارتخانه معرفی می‌کردند.
فاضلی با بیان اینکه شهرستان‌های گیلان با توجه به پیشینه،ظرفیت و سوابق، اقدام به معرفی زیر ساخت‌ها، ظرفیت‌ها و چشم‌اندازهای شهری خود در حوزه فرهنگ و هنر کردند، گفت: با توجه به تهیه همه مدارک، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری اداره‌کل استان ،کارگاه آموزشی یک‌روزه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در رشت را برنامه ریزی کرد.
وی با اشاره به اهداف راه‌اندازی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر گفت: این شبکه می‌تواند ظرفیت متفاوتی برای شناسایی، توسعه و تقویت فرهنگی، هنری، اجتماعی و اقتصادی هر شهرستان باشد و شناسایی داشته‌ها، ظرفیت‌های انسانی، فرهنگی و هنری در مناطق مختلف از مهمترین اهداف راه‌اندازی این شبکه است.

نقشه آدرس پستی

اطلاعات تماس با ما

آدرس١: تهران، خيابان قائم مقام فراهانى، خيابان فجر، نبش كوچه كيهان، ساختمان فجر
تلفن: ٨٨٣١٨٦٥٨-٠٢١
دورنگار: ٨٨٣١٨٦٥٢-٠٢١
كدپستى: ١٥٨٩٧٤٣١١١

آدرس ٢:
تهران، جنب تالار وحدت، معاونت هنرى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى، طبقه دوم
تلفن: ٦٦٧٠٥١٠١-٠٢١ داخلى ٤١٨

كليه حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی متعلق به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران می باشد(طراحی و اجرا:09125010846)

Template Design:Dima Group