Tuesday 11th May 2021

کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق در زاهدان برگزار شد

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان  در حاشیه این کارگاه آموزشی گفت: ۱۷ شهر این استان برای پیوستن به شبکه شهر خلاق به دبیرخانه شبکه شهرهای خلاق ارسال شده است.

حسین مسگرانی افزود: مراکز شهرستان ها در این استان، برای اجرای برنامه های مختلف شهر خلاق در اکثرشهرستان های استان یک تا سه رشته فرهنگی وهنری را معرفی کرده اند.

وی با بیان اینکه هر شهر می تواند حداکثر در سه رشته متقاضی پیوستن به شبکه شهر خلاق شود اظهار داشت: هنرهای تجسمی، موسیقی وسوزندوزی استان سیستان وبلوچستان ،از رشته هایی است که می تواند برای شهر خلاق مورد توجه باشد.

مسگرانی  ادامه داد: دراین کارگاه آموزشی، ۶۰نفر از کارکنان ومسئولین ،شامل روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها، نمایندگان شهرداری و نیز هنرمندان شهرهای مختلف که دارای طرح برای شبکه شهرهای خلاق هستند،شرکت کردند.

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان وبلوچستان خاطرنشان کرد: شهر خلاق، ظرفیتی است تا باکشف ،جذب وپرورش فعالیت ها وحمایت از پیشنهادهای نو وپایدار بومی وکمک به برنامه ریزی برای توسعه پایدار ،تمرکز زدایی درامور فرهنگی وهنری وتقویت ظرفیت های مردمی درفرهنگ ،تبادل تجربه ها ودانش بومی وتوسعه اقتصاد فرهنگ وهنر واستفاده از هنر برای رونق اقتصادی شهرها مورد توجه قرار گیرد و فضای مشارکت در حوزه های مختلف هنری و فرهنگی فراهم شود.

گفتنی است این کارگاه در دو نوبت صبح و بعدازظهر و با حضور اساتید ومدیر کل دفتر مطالعات وبرنامه ریزی وزارت فرهنگ وارشاداسلامی، برگزار شد

نقشه آدرس پستی

اطلاعات تماس با ما

آدرس١: تهران، خيابان قائم مقام فراهانى، خيابان فجر، نبش كوچه كيهان، ساختمان فجر
تلفن: ٨٨٣١٨٦٥٨-٠٢١
دورنگار: ٨٨٣١٨٦٥٢-٠٢١
كدپستى: ١٥٨٩٧٤٣١١١

آدرس ٢:
تهران، جنب تالار وحدت، معاونت هنرى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى، طبقه دوم
تلفن: ٦٦٧٠٥١٠١-٠٢١ داخلى ٤١٨

كليه حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی متعلق به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران می باشد(طراحی و اجرا:09125010846)

Template Design:Dima Group