Tuesday 11th May 2021

کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در خوزستان برگزار شد

در راستای اجرای هر چه بهتر طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در استان خوزستان، اولین کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر توسط کارشناسان اعزامی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با حضور محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، ناصر آریایی نیا معاون هنری سینمایی اداره کل، خانی و زین العابدینی کارشناسان اعزامی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارشناسان و مسئولین انجمن های فرهنگی هنری و نمایندگان شهرداری شهرستان های دارای طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر یکشنبه ۱۲ آبان ماه طی دو نوبت صبح و عصر در تالار اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

محمد جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور کارشناسان، روسای ادارات، هنرمندان و نمایندگان شهرداری ها در این کارگاه آموزشی گفت: استان خوزستان منشور هزار رنگی در حوزه های فرهنگی و هنری است و دارای پیشینه ای به اندازه تاریخ فرهنگ و هنر دارد.

وی افزود: تنوع قومی در استان خوزستان باعت تنوع حوزه های فرهنگی و هنری شده است ظرفیت هر شهرستان قابلیت های متفاوتی در حوزه فرهنگ و هنر را به وجود آورده که همگی حرف های زیادی برای ارائه دارند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: تمامی شهرهای خوزستان ریشه در تاریخ دارند و دارای میراث کهن تاریخی هستند که نمونه های بسیاری از این میراث در سطح بین المللی شهرت دارند.

محمد جوروند در پایان افزود: امیدوارم استان خوزستان با این پیشینه فرهنگی و هنری، مشارکت خوبی در طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر داشته باشد و ما باید میراث دار فرهنگ و هنر این کهن بوم باشیم و این ظرفیت را به خوبی در کشور معرفی کنیم.

در ادامه این کارگاه آموزشی ناصر آریایی نیا معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر گفت: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر یک طرح جهانی است و قائل به فرد نیست.

آریایی نیا اظهار کرد: بخش از این طرح مربوط به میراث خوزستان است و ظرفیت این طرح بی شک قابلیت و ظرفیت های جدیدی را در شهرستان ایجاد خواهد کرد.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پایان تصریح کرد: استفاده از تمامی ظرفیت های شهرستان در معرفی شهر به عنوان شهر خلاق فرهنگ و هنر از جمله برگزاری نمایشگاه های مختلف، برگزاری کارگاه های آموزشی، راه اندازی فروشگاه های مختلف عرضه محصولات فرهنگی و هنری به اقتصاد هنر آن شهر کمک می کند و این موارد می تواند به جذب گردشگر در شهر کمک کند.

در ادامه و با حضور دکتر خانی و دکتر زین العابدینی کارشناسان طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بیش از چهل نفر از روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارشناسان و مسئولین انجمن های فرهنگی و هنری، نمایندگان موسسات و نهادهای مردمی و نمایندگان شهرداری ها کارگاه آموزشی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر آغاز و در نوبت صبح در خصوص تعامل ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری ها و مردم و نهادهای خصوصی به عنوان سه ضلع اجرایی این طرح نام برده شد و در ادامه حاضرین به شش گروه تقسیم شده و با طرح موضوعات مرتبط، تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند.

در نوبت عصر این کارگاه آموزشی نیز با هدف معرفی و تکمیل فرم های کامل طرح شهر خلاق فرهنگ و هنر هر شهرستان، نکات مختلف لازم برای نوشتن طرح ها آموزش داده شد.

نقشه آدرس پستی

اطلاعات تماس با ما

آدرس١: تهران، خيابان قائم مقام فراهانى، خيابان فجر، نبش كوچه كيهان، ساختمان فجر
تلفن: ٨٨٣١٨٦٥٨-٠٢١
دورنگار: ٨٨٣١٨٦٥٢-٠٢١
كدپستى: ١٥٨٩٧٤٣١١١

آدرس ٢:
تهران، جنب تالار وحدت، معاونت هنرى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى، طبقه دوم
تلفن: ٦٦٧٠٥١٠١-٠٢١ داخلى ٤١٨

كليه حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی متعلق به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران می باشد(طراحی و اجرا:09125010846)

Template Design:Dima Group