Tuesday 11th May 2021

راه اندازی شهرهای خلاق با توجه به ظرفیت های فرهنگی وهنری اتفاق مبارکی است

به گزارش روابط عمومی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، حجت السلام سید محمود میردیلمی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان علی آباد کتول دراین جلسه، گفت: بکارگیری ایده و اندیشه برای خلاقیت وتکامل یک اثر فاخر و ماندگار، نیاز به توجه هنرمندان عرصه های مختلف دارد،این توجه به طراح و ایده پرداز می تواند تبدیل به ثروت و اقتصادی پویا برای جامعه باشد.

وی افزود: شهر خلاق زمانی بوجود می آید هنرمند و متولیان دستگاه های اجرایی دست در دست هم برای رشد و ایجاد یک فضای خلاقانه کوشا وفعال در امر پژوهش و راهکارهای علمی آن را مد نظر داشته باشند.

در ادامه جلسه رمضان یازرلو معاون هنری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان گلستان نیز ضمن تشکر از فرماندار برای تشکیل این جلسه و حاضران در برنامه، اظهار کرد: فراخوان شهرهای خلاق از طرف وزارت در سطح کشور اطلاع رسانی و به استان ها ابلاغ شد،شبکه های شهرهای خلاق موضوع جدیدی است که با بررسی دستورالعمل ها و آیین نامه ها متوجه می شویم مهمترین موضوع بحث شده درآن شناخت ظرفیت های فرهنگی وهنری موجود در شهرها واستان هاست،این ایده سالهاست در یونسکو شروع شده و کشورهای زیادی در تلاش و معرفی شهرهای خلاق به آن را دارند.

وی افزود: شهر گنبد با توجه به ظرفیت های موجود و پتاسیل بالا در موسیقی ترکمنی و صنایع دستی تایید اولیه ثبت شهر خلاق یونسکو را کسب کرد،با توجه به پیشینه قوی وماندگاری که در شهرستان علی آباد کتول وجود دارد در حوزهای مختلف فرهنگی وهنری که موسیقی کتولی و صنایع دستی وتعزیه آن در سطح کشور مطرح است می تواند پتاسیل خوبی برای معرفی یک شهر خلاق باشد.

وی ادامه داد: علی آباد کتول پتانسیل خوبی دارد و این شهر در فضای کالبدی نیازمند تقویت است و تقویت فضاهایی که بشود آن را ارائه کرد. ما دور هم جمع شدیم تا هرکس با توجه به پیشنه ی تاریخی اش در رشته خودش سرآمد باشد،شناخت از مهارت در هنرها ، موسیقی و هنرهای تجسمی ،شعر و نمایش و فیلم ،صنایع دستی ،بازی ها و رسانه و …می تواند در انتخاب یک شهر خلاق موثر بشود.

ما از اولویت ها در مرکز دفاع می کنیم  و با معرفی هنرهای فاخری که در شهرها داریم شهر علی آباد کتول یکی از شهرهای مورد توجه است که قرار است به زودی اولین کنگره موسیقی کتولی در کشور برگزارشود.

درپایان شیرنگی معاون فرماندار شهرستان علی آباد کتول، گفت:شهرستان علی آباد کتول در بحث علمی وهنری شهرستانی پیش رو است و ما باید آن چیزی را که به عنوان فرهنگ وهنر وجود دارد را حفظ کنیم واز آن الگو و الهام بگیریم واز این امکان به سمت خلاقیت پیش برویم.

وی افزود: انسان بدون هنر نمی تواند زندگی کند، هنر باعث نشاط ،سرزندگی ،بالندگی ،رشد فکری وسازندگی می شود،تعامل هنر واندیشه سیرتکامل را بیشتر و در بسترتاریخ شکل می گیرد و باعث وحدت ونزدیکی انسان ها در جامعه می شود،بیان احساسات در قالب هنر ظرفیت بسیار خوبی است که آن را تبدیل به یک هنر ماندگار و خلاقانه می کند،علی آباد کتول هم با توجه به هنرمندان شاخصی که دارد در کنار دستگاههای اجرایی درشناخت ومعرفی هنرشان در انتخاب یک شهر خلاق همکاری لازم را دارند.

یادآورمی شود این جلسه با حضور نخبگان فرهنگی وهنری وهنرمندان شاخص شهرستان در کنار مسئولین برگزارشد.

نقشه آدرس پستی

اطلاعات تماس با ما

آدرس١: تهران، خيابان قائم مقام فراهانى، خيابان فجر، نبش كوچه كيهان، ساختمان فجر
تلفن: ٨٨٣١٨٦٥٨-٠٢١
دورنگار: ٨٨٣١٨٦٥٢-٠٢١
كدپستى: ١٥٨٩٧٤٣١١١

آدرس ٢:
تهران، جنب تالار وحدت، معاونت هنرى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى، طبقه دوم
تلفن: ٦٦٧٠٥١٠١-٠٢١ داخلى ٤١٨

كليه حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی متعلق به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ایران می باشد(طراحی و اجرا:09125010846)

Template Design:Dima Group